Kā radās Ra – kursi
Ja
mēs iedziļināmies šī vārda dziļākajā nozīmē: “ra – kurss”, tad rodas
nepārprotama izpratne par tā dziļāko būtību un izcelsmi.
Rakurss - plaknē attēlota objekta krass perspektīvs samazinājums, kas ir atkarīgs no skata punkta: attiecīgais skatījums uz kādu objektu. (https://tezaurs.lv)
Ra
ēģiptiešu mitoloģijā ir zināms kā Saules dievs. Kāds
ēģiptiešu mīts vēsta, ka Ra parādījās pasaulē, kad tajā mita tikai ļaunie gari,
un bija pilnīga tumsa. Un tad Ra ir radījis cilvēkus, visas dzīvās būtnes un
augus.
Katru vakaru Ra kļūstot par veci un no rīta par jaunekli. Ļaunais pūķis Apops vakaros dzen Sauli (Ra) uz rietu un pēc tam apēd, bet katru dienu Ra atkal atdzimst. Kas notika ar Sauli pa nakti, tas senajiem ēģiptiešiem šķita liels noslēpums.
“Ra” - radītājs, mirdzošais,
saule, gaisma, centrs, dzīvības noslēpums.
“Kurss” – kustības virziens; leņķis pie kompasa rozes centra, skaitot (pulksteņa rādītāju kustības virzienā) no īstā meridiāna ziemeļu gala līdz peldlīdzekļa diametrālajai plaknei – no 0 līdz 360 grādiem. (https://tezaurs.lv)
Kad mēs sakām, tas ir īstais kurss? Tas ir tad, kad cilvēks ir uzsācis savu gaitu uz pareizā ceļa, pareizajā kustības virzienā. Kāds ir pareizais ceļš? To mums visu laiku čukst dvēsele, tikai jāmācās tā sadzirdēt.
Ra – kursi – dažādi skatu punkti, ko apskatot, mums top skaidrs, kā virzīties uz Sauli, uz gaismu, uz centru, tas ir visaizraujošākais, interesantākais, bet, vienlaikus arī visgrūtākais - ceļš pie sevis.