Dabas ritms cilvēka dzīvē
(Autore: Inguna Balgalve)
Cilvēks savas dzīves laikā ir pakļauts dažādām dabas enerģijām un cikliem, kas nosaka viņa uzvedību un virzību. Ir enerģijas veidi, kurus cilvēks uztver kā sev draudzīgus, un tad viņš saka, ka viņam veicas, ir pacilāts garastāvoklis, un ir enerģijas, kuras cilvēkā izsauc nogurumu, apātiju un nomāktu garastāvokli.
Lai izprastu šo mijiedarbību, cilvēkam ir jābūt zināšanām pašam par savām rakstura īpašībām un to, kā viņš sadzīvo ar dabā norisošajiem procesiem. To var salīdzināt ar to, ka ir cilvēks un gadalaiki. Lai cilvēks komfortabli justos jebkurā gadalaikā un jebkuros laikapstākļos, viņam ir jāzina gadalaiku cikls un to iespējamie laikapstākļi.
Tālāk piedāvāju iepazīties ar enerģijas veidu un ciklu, kurš nosaka cilvēkā dzīves gada prioritātes pēc dzīves gada cipariem. Ja cilvēkam ir pilni 32 gadi, tad viņš atrodas skaitļa 33 vibrāciju ietekmē, jo šobrīd dzīvo savas dzīves 33. gadā. Lai vieglāk būtu uztvert šo sistēmu, zemāk ir izveidota tabula.
Cilvēka dzīve tiek iedalīta 12 ciklos, kur katrā ir 9 gadi 12 x 9 = 108 ((3 x 4) x (3 x 3)), kas, savukārt, pakļaujas lielākam ciklam - 36 gadi x 3 cikli ((3 x 4 x 3) x 3).
Tagad aplūkosim, ko nozīmē cikls 36 x 3. Šis cikls parāda, ka ik pa 36 gadiem cilvēkā pilnībā nomainās pasaules uztvere un līdz ar to arī vērtību prioritātes.
Tāpat kā DNS satur informāciju par cilvēka ģenētiku, tā arī dzimšanas dati sniedz informāciju par katra indivīda psihoemocionālo stāvokli un vajadzībām. DNS ir informācijas nesējšūna, un Matrica arī ir informācijas nesējšūna, kas norāda par cilvēka spēju iekļauties attiecīgajā vidē.
Pirmais cikls ir no dzimšanas brīža līdz aptuveni 36 gadiem.
Lai katrs sev precīzāk varētu noteikt vecumu, kad mainās vērtību kritēriji un prioritātes dzīvē, var veikt šādu aprēķinu:
Ņem savus dzimšanas datus un saskaita visus ciparus kopā līdz vienam ciparam (arī 11, 22, 33 utt.).
Piemērs: Gita dzimusi 29. oktobrī 1998. gadā. Pārvēršam datus ciparu rindā – 29 10 1998, tālāk saskaitām šos ciparus 2 + 9 + 1 + 0 + 1 + 9 + 9 + 8 = 39, turpinām saskaitīt 3+9=12, turpinām saskaitīt 1 + 2 = 3. Rezultātā esam ieguvuši ciparu 3.
Iegūto ciparu atņem no skaitļa 36. 36-3=33. Tas nozīmē, ka Gitai vērtību sistēma un prioritātes mainīsies 33 gadu vecumā. Lai noteiktu nākamo vecumu, kad mainīsies prioritātes, pie 33 ir jāpieskaita 36, t. i., 33 + 36 = 69 gadu vecumā Gitai vēlreiz mainīsies dzīves vērtības un prioritātes.
36 gadu cikls veidojas no 3 x 12 gadiem, kas dabā atbilst 3 x planētas Jupiters ciklam. Jupitera cikls jeb viens pilns zodiakālais aplis ir 12 gadi. Astroloģijā Jupiters atbild par to, kādas vērtības dominēs cilvēka dzīvē un kāda būs viņa vēlme sevi izglītot un pilnveidot visas dzīves garumā. 3 x 12 nozīmē, ka pirmos 12 gadus cilvēks sevi cenšas realizēt materiālajā pasaulē, nākamos 12 gadus - realizēt sevi, sadarbojoties ar citiem cilvēkiem un partnerattiecībās, bet trešais cikls paredzēts sevis pilnveidošanai un garīgajai izaugsmei. Ar nožēlu jāatzīst prakses laikā konstatēto, ka trešajā ciklā vairums cilvēku sevi pilnveido tikai profesionālajā jomā vai nedara neko savas izaugsmes labad. Tā rezultātā, cilvēkam kļūstot vecākam, iestājas vienaldzība gan pret līdzcilvēkiem, gan pret to, kas notiek sabiedrībā.
Tagad sīkāk par to, kas attēlots augstāk redzamajā tabulā.
Augšējā horizontālajā rindā ir atzīmētas lielo 36 gadu ciklu tēmas, kas attiecīgajā vecumā nosaka katra cilvēka prioritātes. Līdz 36 gadu vecumam cilvēkā galvenokārt dominē materiālās vērtības – nauda, apģērbs, mašīna, dzīvesvieta, ieņemamais amats un izklaide. Pēc 36 gadiem ir periods, ko sabiedrībā dēvē par 40 gadnieku krīzi. Tas tāpēc, ka cilvēkam mainās prioritātes un viņš sāk izvērtēt, vai tas, kas viņam dzīvē ir jau iegūts, spēj sagādāt prieku. Līdz 36 gadiem cilvēks dzīvo ar citu cilvēku uzspiestajiem, iemācītajiem vai iestāstītajiem priekšstatiem par dzīvi un likumiem tajā, jo pašam nav vēl savas dzīves pieredzes. Vieniem pārmaiņas sākas agrāk, citiem nedaudz vēlāk, bet visiem tas notiek vecumā no 27 līdz 36 gadiem. Pēc 36 gadiem cilvēks sāk izmantot uzkrātās zināšanas un pieredzi, lai veidotu pats savu dzīvi, ieklausoties savā sirdsbalsī. Protams, ir arī tādi cilvēki, kuri turpina iet kāda „pavadā”. Brīvs cilvēks uzņemas atbildību par sekām, ko izraisījis ar savu rīcību, bet no citiem atkarīgie vienmēr meklēs attaisnojumus un vainīgos.
Dabā tā ir iekārtots, ka no 36 līdz 72 gadiem cilvēkam prioritāte ir attiecības ar cilvēkiem, dabu, dzīvi. Šajā periodā, kad dzīve tiek iepazīta caur sajūtām, cilvēks vēlas justies labi un būt apmierināts ar savu dzīvi un to, kas tajā ir. Tāpēc to, kas ir sirdij tuvs, gribas saglabāt, bet pārējo - atlaist, lai dotu vietu jaunām iespējām. Ne visi spēj un prot sekot savai sirdsbalsij, tāpēc vienai daļai cilvēku šajā periodā rodas aizvainojumi un vilšanās sajūta pret dzīvi un cilvēkiem. Pārsvarā tas notiek ar tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka ar skolā un augstskolā iegūtajām zināšanām ir pietiekami, un pārtrauc sevis tālāku izglītošanu citās dzīves jomās.
Pēc 72 gadiem cilvēka dzīvē iestājas periods, kad gribas dzīvot un baudīt to, ko esi dzīves laikā ieguvis. Dabā šis ir ražas ievākšanas laiks. Tāpat to var teikt arī par dzīvi, jo vecumdienās cilvēks saņem atpakaļ to pašu attieksmi no līdzcilvēkiem, ar kādu viņš izturējās pret citiem, kad bija spēka gados. Mīlestība atgriež mīlestību, egoisms – vientulību.
Tabulas vertikālajās kolonnās ir attēlots 9 gadu (3 x 3) cikls. Tas nozīmē, ka ik pēc 9 gadiem cilvēka dzīvē nomainās tēma, kur viņš mācās caur dažādiem skatupunktiem (caur rīcību, personiskajām sajūtām un prātu) praktizēt dzīvi.
Pirmos 9 gadus cilvēks mācās iepazīt savu ķermeni, apzināties, kas viņš ir un ko spēj panākt pats ar saviem spēkiem.
No 10 līdz 18 gadiem cilvēkam veidojas sajūtu ķermenis, tāpēc viņš mācās izprast attiecību nozīmi ar citiem cilvēkiem un apkārtējo pasauli.
No 19 līdz 27 gadiem veidojas psihiskā stabilitāte un savas personības apziņa. Līdz ar to viņš cenšas atrast savu vietu dzīvē.
No 28 līdz 36 gadiem cilvēks būvē savus dzīves pamatus, tāpēc daudz strādā. Šajā periodā intensīva slodze ir kā izaicinājums un pārbaudījums veselībai.
No 37 līdz 45 gadiem cilvēkam dzīvē gribas mazliet atvilkt elpu un justies laimīgam kopā ar savējiem. Daudzi tieši šajā vecumā beidzot izprot attiecību, ģimenes, bērnu un draugu patieso vērtību.
No 46 līdz 54 gadiem cilvēks vēlas atbīdīt pienākumus un atbildību par citiem otrajā plānā, lai no sirds kopā ar savu otro pusīti izbaudītu dzīvi un dzīvotu sev.
No 55 līdz 63 gadiem cilvēks grib iziet ārpus ikdienas robežām un vēl paspēt to, ko bija atlicis uz vēlāku laiku – ceļot, apmeklēt pasākumus, iemācīties jaunus vaļaspriekus un uzzināt kaut ko vairāk par nezināmo un noslēpumiem apvīto.
No 64 līdz 72 gadiem ir periods, kad mainās dzīves prioritātes un arī vērtības. Šim periodam ir vēl viena raksturīga iezīme, jo tam atbilst teiciens: ”Ko sēsi, to pļausi!”. Tāpēc šajā periodā cilvēks sāk piedzīvot pret sevi tādu pašu attieksmi no apkārtējiem, kādu viņš bija izrādījis pret citiem savos spēka gados. Daudzi šajā laikā runā par nāvi.
No 73 līdz 81 gadam cilvēks tā pa īstam apzinās patiesās dzīves vērtības un to, cik patiesībā maz ir vajadzīgs, lai katru dienu justos laimīgs.
No 82 gadiem cilvēks dzīvo pats savā realitātē, un tas, kas notiek visapkārt, viņu maz uztrauc. Viņš atkal uz pasauli var lūkoties kā bērnībā, kad laikam un naudai nebija liela nozīme.
Tā kā dzīvojam uz trešās planētas no Saules un dzīvē izmantojam 3 dimensiju atskaites sistēmu, tad pasaules redzējumu arī esam iedalījuši trīs daļās: Es pats, Es un mani tuvākie cilvēki, Es un sabiedrība, vai arī - Es, Es un Daba, Es un Visums. Cilvēka dzīves struktūra ir uzbūvēta tā, ka cilvēks var dzīvē virzīties tālāk, ja ir izprasts katrs no līmeņiem un iemācītas tās lietas, kas katrā līmenī ir jāapgūst. Tas ir tāpat kā skolā - no sākuma sākumskola, pēc tam pamatskola un, visbeidzot, - vidusskola. Tālāk izglītoties vai nē - tas jau ir katra paša ziņā.
P.S. Materiāls ir konspekts no numeroloģijas kursa, tāpēc tam ir informatīvs raksturs. Plašāku informāciju un dziļāku izpratni par šo sistēmu var iegūt, apmeklējot kursus, seminārus un sarunu vakarus pie mums klātienē.