Dvēseles enerģijas līmeņi.
Dvēseles enerģijas līmenis norāda, uz ko cilvēks dzīves laikā tiek pārbaudīts, kas viņam ir jāiemācās. Tāpēc katra cilvēka dzīvē situācijas, kas atbilst viņa enerģijas līmenim, ir biežāk nekā cita veida situācijas, kas raksturo citus līmeņus. Tas nosaka arī to, ko pats cilvēks uzskatīs sev par prioritāti.
Lai noteiktu katrs savu Dvēseles enerģijas līmeni, ir jāveic sekojošas darbības:
Jāuzraksta dzimšanas dienas dati noteiktā secībā, tas ir, datums, mēnesis un pilns gads (piemēram., 06.10.1975).
Uzrakstītie dzimšanas dienas datu cipari jāsaskaita savā starpā. Tas ir, 0+6+1+0+1+9+7+5=29.
Iegūtās ciparu summas (šajā piemērā tas ir 29) cipari jāsaskaita: 2+9=11.
Atrodam kāds ir pirmais cipars 2. punktā, izņemot nulli. (Mūsu piemērā 2. punktā ir šāda ciparu rinda 0+6+1+0+1+9+7+5, tātad pirmais cipars ir 6. Šo ciparu (6) reizinām ar 2, tas ir, 6x2=12.
4. punktā iegūto reizinājumu atņem no 2. punktā iegūtās ciparu summas, tas ir, 29-12=17.
Iegūtās starpības ciparus (17) saskaita savā starpā, tas ir, 1+7=8.
Veido divas ciparu rindas: Pirmajā rindā (jeb augšējā) raksta savus dzimšanas datus kā 1. punktā, bet otrajā rindā, zem pirmās rindas raksta ciparus šādā secībā: 2., 3., 5., un 6.punkta gala rezultātus (izceltos ciparus)
06. 10. 1975
29 11 17 8
8. Saskaita (7. punktā) abās rindās esošo ciparu skaitu, izņemot nulli (0). Tas ir
06(1) 1(2)0. 1(3)9(4)7(5)4(6)
2(7)9(8) 1(9)1(10) 1(11)7(12) 8(13),
Tātad cilvēkam, kurš dzimis 6.oktobrī 1975.gadā, ir 13-tais Dvēseles enerģijas vibrāciju līmenis.
Ja cilvēkam ir 13-tais enerģijas līmenis, viņš biežāk nokļūst situācijās, kur citi redz un vērtē viņa rīcību un uzvedību, nevis profesionālās dotības vai finansiālo stāvokli. Toties cilvēku, kuram ir 12-tais enerģijas līmenis, vērtē pēc viņa iespējām un finansēm, nevis uzvedības vai rīcības.
Ja ciparu kopējais skaits abās rindiņās, izņemot „ 0” ir:
10 – pārbaudījums uz prasmi tikt galā ar uzticētajiem pienākumiem.
Tu piederi pie tiem cilvēkiem, kurus dzīve pārbauda uz uzticēto pienākumu veikšanu. Tev ir jāiemācās izvērtēt, vai tas, ko grasies uzņemties uz savu atbildību, tev ir pa spēkam. Citi cilvēki tev uzticas un gaida, ka to, ko esi apņēmies, tu izpildīsi godprātīgi un laikā. Tāpēc, pirms kaut ko uzņemies, nopietni izvērtē, vai varēsi pats ar to tikt galā. Ja jūti, ka nē, tad tā arī ir jāpasaka. Pretējā gadījumā saņemsi pārmetumus un aizrādījumus no citu cilvēku puses un lieki būs žēloties, ka citi par tevi maz domā. Ja visu labi apdomāsi, pirms ķersies pie pienākumu pildīšanas, tad dzīvē tiksi novērtēts un bagātīgi atalgots. Ja nepratīsi novērtēt situāciju un atzīt, ka viens nespēsi tikt galā, tad dzirdēsi aizrādījumus, pārmetumus un apkārtējo neapmierinātību. Necenties vainu novelt uz tiem, kas lika vai palūdza tev to izdarīt. Tikai tu vari izlemt - darīt to, ko citi prasa, vai nē, - jo tikai tu pats zini, vai spēj ar to tikt galā. Nav lietas, ko pasaulē nevarētu iemācīties.
11 – pārbaudījums uz varu un ietekmi.
Tevi dzīve pārbaudīs uz prasmi vadīt un organizēt. Tas nozīmē, ka ļoti bieži dzīvē tu nonāksi situācijās, kur no tavas rīcības un attieksmes būs atkarīga citu cilvēku dzīve un labklājība. No tevis var būt atkarīgi ģimenes locekļi, kolēģi darbā, kuri strādā tavā padotībā, draugi u.c. Organizēt un vadīt nebūt nenozīmē izmantot citus savu vēlamo mērķu sasniegšanai. Labam vadītājam ir jāprot objektīvi izvērtēt katra cilvēka spējas un varēšanu, kā arī precīzi un saprotami jāpasaka, ko viņš cer sagaidīt no cilvēkiem, ar kuriem gatavojas sadarboties. Vadītājs ne tikai uzņemas atbildību par pienākumu sadali, bet arī par iegūto rezultātu viņa vadībā. Ja tu pie savām neveiksmēm centies vainot citus, tu esi slikts vadītājs. Ja tev patīk meklēt vainīgos, sodīt vājākos un novelt atbildību uz citiem cilvēkiem, iestādēm, valsti utt. – tad tu dzīves uzlikto pārbaudījumu neizturēsi, un agrāk vai vēlāk dzīvē nāksies baudīt vientulību. Cilvēki no tevis sāks vairīties un arvien biežāk aizbildināties, ka viņiem nav laika. Ja pratīsi padomāt ne tikai par sevi, bet arī par tiem, kuri ir tavā tuvumā, tad dzīvē baudīsi cieņu, atzinību un novērtējumu.
12 – pārbaudījums uz naudu un citām dzīves vērtībām.
Parasti, kad runā par vērtībām, pirmā prātā nāk nauda un materiālās vērtības, bet bez šīm vērtībām ir arī vēl citas: veselība, dzīvesprieks, savstarpējās attiecības, mīlestība u.c. Šobrīd tā ir iekārtots, ka vairums cilvēku lielāko dzīves daļu pavada pelnot naudu, un pārējās vērtības tiek pakārtotas. Ja tavu abu rindiņu kopējais ciparu daudzums pēc skaita ir 12, tad tavā dzīvē veidosies situācijas, kad tev būs darīšana ar svešām naudām. Tas nozīmē, ka tu vari būt kasieris, pārdevējs, bankas darbinieks, finansists, ekonomists, grāmatvedis vai vienkārši mājsaimniece, kura tērē sava vīra iegūtos līdzekļus. Pārbaudījums ir uz to, vai māki saprātīgi apieties ar naudu un citām vērtībām. Ja to māki, un tava sirdsapziņa ir tīra, tad dzīves laikā naudai un citām vērtībām ir tendence uzkrāties, un tu varēsi pavadīt laimīgas un nodrošinātas vecumdienas. Ja tev šķiet, ka var līdzekļus iegūt arī negodīgā veidā, nerēķinoties ar citiem, tad naudai un citām vērtībām ir tendence aiziet no tavas dzīves. Tas parasti izpaužas tādā veidā, ka sāk strauji palielināties izdevumi - sasitam mašīnu, mūs apzog, viena pēc otras lūzt sadzīves tehnika, pazaudējam darbu u.c. Šeit vietā atcerēties, ka katram pašam jāuzņemas atbildība par savu dzīvi un dzīvošanu. Ir labi, ja ir otra pusīte vai citi cilvēki, kuri mums grib un var palīdzēt, bet mums nav tiesību to citiem pieprasīt kā obligātu pienākumu.
13 – pārbaudījums uz slavu un atpazīstamību.
Ja tavs enerģijas līmeņa skaitlis ir 13, tad tu būsi cilvēku uzmanības lokā. Lai kā arī centīsies būt neievērojams, viss velti, jo tāpat kāds būs ievērojis. Šis pārbaudījums ir uz to, kā tavi vārdi saskan ar darbiem. Ja tas, ko tu saki, un tas, ko dari, saskanēs, cilvēki tevi cienīs, respektēs un virzīs pa dzīves kāpnēm uz augšu. Ja teiksi vienu, bet darīsi pavisam ko citu, tad apkārtējie pieprasīs paskaidrojumus gan par izteiktajiem vārdiem vai solījumiem, gan par veiktajiem darbiem. Tas ir pārbaudījums uz prasmi būt tādam, kāds esi, un nemainīt maskas pie katras jaunas situācijas. Tava dzīve līdzinās dzīvei uz skatuves, tas nozīmē, ka jāiemācās citu viedokļus uztvert bezpersoniskāk, jo ir labi zināms, ka visiem izpatikt nav iespējams. Pirms teikt „jā” vai „nē” jāpalūdz laiks, lai apdomātos un izvērtētu piedāvājumu. Šo situāciju vieglāku padara zināšanas par cilvēka dabu, paradumiem un uzvedības modeļiem. Daudz informācijas šajā jomā var uzzināt no „Saskarsmes psiholoģijas”.
14 – pārbaudījums uz visa veida (Cilvēka, Dabas, Dieva) likumu izpratni un pielietošanu dzīvē.
Tev ir dots izprast un redzēt tās lietas, ko citi nespēj. Tas padara tevi savā ziņā atšķirīgu no sabiedrības, kurā dzīvo. Uzdevums nav viegls – tas prasa iemācīties dzīvot savu dzīvi tādam, kāds esi, nepazaudējot savu individualitāti. Tev nepārtraukti nāksies saskarties ar sabiedrības viedokli, ka atšķirīgam būt ir slikti. Ja izdosies izturēt sabiedrības spiedienu, tu kļūsi brīvs. Brīvu cilvēku nevar ietekmēt un kontrolēt, viņš pieņem tādus lēmumus, kas ir saskaņā ar paša vēlmēm un nav pretrunā ar valdošajiem likumiem. Brīvs cilvēks saprot, ka pie viņa problēmām nav citi vainīgi, bet, ka tas ir tikai paša darbības vai bezdarbības rezultāts. Sabiedrība uzskata, ka pie viņu problēmām noteikti vainīgi ir kādi citi, tikai ne viņi paši. Pasaulē ir 4 līdz 6% brīvu cilvēku, pārējie veido sabiedrību. Ja neizturēsi sabiedrības spiedienu, tad tevī var attīstīties spēcīgas negatīvās domas un emocijas, kas tuvinās tevi nāvei agrā vecumā.
15 – pārbaudījums uz spēju kalpot cilvēkiem, nepazaudējot sevi.
Tev ir dots izprast likumsakarības. Tu spēj sarežģītajā saskatīt vienkāršo. Tevi maz interesē cenu kāpumi vai kritumi, sadzīviskas tenkas vai nelietderīga zvilnēšana pie televizora. Tevi urda noslēpumainā, neizzinātā pasaule un Visums. Tavs uzdevums ir izzināt kādu sfēru, apkopot zināšanas un padarīt tās pieejamas cilvēkiem, lai tās kalpotu sabiedrībai kopēja dzīves līmeņa uzlabošanai. Tie var būt jauni atklājumi zinātnē, medicīnā, dabas zinātnēs, cilvēku savstarpējās attiecībās vai citur. Ja savas zināšanas izmantosi tikai savam labumam vai varas nostiprināšanai, cilvēki ar laiku no tevis novērsīsies, un dzīves nogali nāksies pavadīt vientulībā un aizmirstībā. Ja iesi pa savas sirds izvēlēto ceļu, baudīsi dzīvē vērtīgākās lietas – mīlestību un pateicību.
Katrs enerģijas līmenis norāda, ka zemāko enerģiju līmeņu nosacījumus mēs jau esam apguvuši, un tagad jāapgūst jaunas iemaņas. Ja kaut kādu iemeslu dēļ mēs netiekam galā ar zemāko līmeņu nosacījumiem, tad būs arī sarežģītāk izpildīt dzīves uzliktos pārbaudījumus. Parasti lielākais „klupšanas akmens” ir tas, ka gribam, lai citi dara to, kas jādara pašiem, un nevēlēšanās uzņemties atbildību par savu rīcību vai bezdarbību.
Piemēram: ja ir 12. enerģijas līmenis, tad bez grūtībām ir jāprot veikt dažādus darbus (10. līmenis) un vadīt citus vai organizēt darbu (11. līmenis). Pretējā gadījumā tevi neapmierinās tas, ko tu dari, un kādi ir tavi dzīves apstākļi, jo gandrīz vienmēr, lai dzīvotu labāk - trūks naudas (12. līmenis). Lai situācija kopumā mainītos uz pozitīvu, vispirms nāksies uzņemties atbildību par sevis izdarīto izvēli un beigt pie savām problēmām vainot citus, tad iemācīties strādāt un uzņemties atbildību.
Dzīves laikā mēs cikliski vairākkārt izejam cauri visiem pārbaudījumiem. Tikai tad izejam pārbaudījumus uz vieglākiem noteikumiem. Precīzāk sakot – dzīve pārbauda vai esam apguvuši nepieciešamās prasmes. Enerģijas līmeņa pārbaudījums darbojas vienmēr, neatkarīgi no tā, kāda ir šī brīža situācija. Ja mums izdodas pilnībā izprast uzlikto pārbaudījumu un mēs dzīvojam saskaņā ar tā likumiem, var ieslēgties nākamais pārbaudījuma līmenis. Parasti pirms pārejas no viena līmeņa uz augstāku cilvēks pārdzīvo diezgan nopietnus sarežģījumus dzīvē, kas prasa lielu psihisko un emocionālo spēku. Ja situāciju atrisinām, tad dzīve kļūst jūtami labāka un tajā ir vairāk prieka kā iepriekš. Ja dzīve uzliek pārbaudījumu, tas nozīmē, ka esam apstājušies savā attīstībā. Pēc pārbaudījuma vienmēr nāk balva un nevis otrādi.
Autors: Inguna Balgalve