TĀ, KĀ BIJA, VAIRS NEBŪS
Autore: Inguna Balgalve
Ja ielūkojamies materiālos par vēsturi, redzam, ka pasaule visu laiku nemitīgi mainās. Tāpēc arī cilvēkiem vienmēr ir interesējis, kas gaidāms nākotnē. Mēs bieži salīdzinām to, kā bija, ir, un to - kā būs. Rodas jautājums – kāpēc? Mums, cilvēkiem, vajag garantijas, ka nākotnē viss būs labi. Tādas garantijas neviens nevar mums sniegt, jo cilvēks ir dabas sastāvdaļa, kurš tāpat kā viss dabā ir pakļauts kosmosa ritmam un likumiem. Tikai mazizglītots un primitīvs cilvēks uzskata, ka viņš šajā dzīvē, kas plūst kā upe, var kaut ko ietekmēt. Pat ja viņam tas nedaudz izdodas, tad tikai uz īsu brīdi. Cilvēks dabas acīs ir kā smilšu grauds smiltīs. Viss ko mēs, cilvēki, varam izdarīt savā labā, ir iepazīt sevi pašu, un iekļaujoties dabas ritmā ļaut, lai dzīves straume mūs nes.
Mēs esam attīstījuši tehnoloģijas, vairākkārtīgi apceļojuši apkārt planētai Zeme, iepazinuši tās dzīles, aizlidojuši uz Mēnesi un pētām Saules sistēmu. Tikai kaut kā pietrūkst, lai mēs būtu tie, kas esam – CILVĒKI. Ko nozīmē būt cilvēkam? Kāda ir patiesā loma būt cilvēkam uz planētas Zeme? Kad mazizglītots vai vienā jomā specializējies cilvēks sāk uzskatīt sevi par izglītotu un inteliģentu, tad patiesi izglītotai un inteliģentai sabiedrības daļai sākas sarežģījumi.
Mazizglītots cilvēks vienmēr salīdzina sevi ar citiem, uzskatīdams sevi par gudrāku, skaistāku, veiksmīgāku, strādīgāku un citādi pārāku par pārējiem. Viss, ko viņš nezina vai neizprot, tiek saukts par meliem vai nepatiesību, bet tikai ne par savu aprobežotību. Šāda cilvēka lielākā vērtība ir prasme veikli manipulēt ar citiem, lai iegūtu sev labumu. Viņi ir gatavi likt lietā melus un negodīgumu, lai sasniegtu savu mērķi. Ieņemamais amats bieži tiek izmantots kā privilēģija, lai noveltu atbildību uz kāda cita pleciem. Visu problēmu risināšanai ir tikai – sodīšana un aizliegšana. Lai atrastu citus racionālākus un efektīvākus risinājumus, mazizglītotajiem pietrūkst gan specifiskas zināšanas, gan pieredze, kā arī piemīt nevēlēšanās kaut ko risināt vai mainīt.
Kamēr mazizglītotie tēlos “Dievus”, sabiedrība dzīvos haosā. Haoss – tas ir viss, ko var nodrošināt mazizglītoti cilvēki.
Ja cilvēks neapzinās savu potenciālu, kā arī rakstura vājās vietas, viņš nav spējīgs attīstīties. Mazizglītota cilvēka rīcība ir haotiska, lēmumi bieži tiek pieņemti, ietekmējoties no citu viedokļiem, jo pašam nav sava viedokļa un nostājas. Šāda cilvēka dzīve pakāpeniski pārvēršas par ciešanām, ko pats sev rada.
Dabā tā ir iekārtots, ka KATRAS BEIGAS IR JAUNS SĀKUMS.
Numeroloģijā ir apzīmējums “meistarskaitlis”, kas norāda uz to, ka šajos gados notiek kardinālas pārmaiņas, kas skar ierasto dzīves ritmu. Par meistarskaitļiem sauc tādus skaitļus, kas veido pats savu atspoguļojumu: 11; 22; 33; 44…..99; 1991; 2002 un tml. Šajā gadsimtā pirmo reizi, kad viens cipars veido atspoguļojumu bija 22.02.2002. Var teikt, ka no šī brīža pasaulē sākās esošas sistēmas un kārtības sabrukums. Šogad 22.02.2022. cipars 2 veido atkal savu atspoguļojumu. Tas nozīmē, ka ar šo gadu atkal mainīsies pasaulē esošā kārtība. Kāda tā būs? Kādu veidosim, tāda arī būs. Tie, kuri joprojām gaida, ka kāds nāks un sakārtos viņu dzīves, arī turpmāk cietīs zaudējumus. Cipars 2 apzīmē otro kosmosa likumu – enerģijas nezūdamības likumu. Tas ir līdzsvara jeb balansa likums, ko pazīstam arī kā JAN un IŅ (iekšējās un ārējās) enerģijas līdzsvara uzturēšanas likumu. Tas attiecas gan uz katru cilvēku, gan uz politisko situāciju, gan uz zemeslodes notiekošajiem procesiem. Tas ir pretpolu princips, kas ļauj sistēmai saskaņoti darboties: Zeme turpina pastāvēt pateicoties Ziemeļpolam un Dienvidpolam, daba pastāv uz stihiju pretpolu principiem, cilvēce var turpināties, pastāvot pretējiem dzimumiem.
Šobrīd sabiedrība pati sāks dalīties nosacīti 2 daļās – “vecās pasaules” sabiedrība un “jaunās pasaules sabiedrība”. “Vecās pasaules” sabiedrību veidos tie cilvēki, kuri gribēs saglabāt jau tūkstošs gadus iedibināto kārtību, nepieņemot neko, ko nevar kontrolēt. Cenšoties pastiprināt kontroli par visu un visiem. “Jaunās pasaules” sabiedrība veidosies no atsevišķām slēgtām kopienām, līdz būs tik stipras, lai apvienotos un spētu stāvēt pretī “Vecās pasaules” kārtībai un likumiem. Šeit vidusslāņa nebūs, jo katrā no esošajām sabiedrības daļām būs savs pasaules redzējums, savi likumi, vērtību sistēmas, morāles principi un savi resursi. Pastāv iespēja, ka sākumā varētu būt spriedze starp atšķirīgi domājošajiem, bet tā kā mērķis būs kopējs, tad nāksies mācīties cienīt un pieņemt vienam otru, citādi abi būs zaudētāji. Ir muļķīgi domāt, ka šos procesus kontrolē cilvēks. Tie ir kosmosa likumi, kuriem cilvēkam nākas pielāgoties vai arī ciest. Cilvēcei pienācis laiks pāriet citā domāšanas un pasaules uztveres līmenī.
Astroloģijā varam vērot, kā šī gada laikā planēta Plutons, kas atbild par kardinālām un neatgriezeniskām pārmaiņām, ieiet Mežāža zodiaka zīmes pēdējos 5 grādos. Tas nozīmē, ka sākas transformācijas periods, kad brūk iedibinātā kārtība, atbrīvojot vietu jaunām vērtībām. Šī transformācija notiks līdz 2024.gada janvārim, kad Plutons uzsāks savu ceļu pa Ūdensvīra zvaigznāju. Latvijai šī gada sākumā zvaigžņu stāvoklis vēsta lielas pārmaiņas. Pirmo reizi, kopš Latvijas valsts dibināšanas, (progresijas) kartē, kas raksturo cilvēku pašsajūtu dzīvojot konkrētā valstī, planēta Jupīters maina savu kustības virzienu un no retrograda (uz sevi vērsta, iekšēja, sevī lolota) stāvokļa pāriet uz direktu (procesi top redzami un attīstās) stāvokli. Tas nozīmē, ka pārmaiņas būs izglītības, reliģijas, tieslietu, finanšu, kultūras un tūrisma jomā. Attīstīsies un paplašināsies sadarbība ar ārvalstīm.
Pakāpeniski ir jāsāk pierast pie tā, ka tehnoloģijas maina cilvēka ikdienu, tāpēc ir laiks apzināties savas vērtības, prasmes un zināšanas. Jo katra cilvēka dzīves kvalitāte būs atkarīga no tā, cik tu vari dot. Tie, kuri pieraduši ņemt neko nedodot pretī un uzskatīt, ka citiem ir pienākums par viņiem rūpēties, tiks ignorēti. Jaunā laikmeta likums ir rūpēties vienam par otru, ES UN TU.
“Pastāvēs, kas pārmainīsies.”*
*Rainis