Sievietes un vīrieša dabas dotais spēks.
(Autore: Inguna Balgalve)
Daudz ir diskutēts un rakstīts par to, kādai ir jābūt mūsdienīgai sievietei, tomēr pie viena kopsaucēja tā arī nav izdevies nonākt. Paskatīsimies, kā dabā enerģētiski ir sadalītas jomas, kurās gan sieviete, gan vīrietis ir spēcīgāki viens par otru. Izejot no tā, tad arī kopīgi mēģināsim izveidot pamatnosacījumus mūsdienīgas sievietes portretam sociālajā vidē un ģimenē.
*Piezīme: šobrīd runājam par enerģiju un tās veidiem, tāpēc turpmāk teiktais attiecas uz enerģijas plūsmām, nevis cilvēka ķermeni. Enerģija nav redzama, un tā darbojas atšķirīgi no tā, ko mēs redzam ar acīm, vērojot pasauli un cilvēkus. Lai izprastu kā daba (nevis cilvēks) ir sadalījusi sfēras, kurās spēcīgāki ir vīrieši un kurās – sievietes - ir jāizprot dabas likumi.
Par pamatu mūsu tēmai ņemsim galveno enerģētisko centru izvietojumu (citur literatūrā sauktas arī par čakrām vai saulītēm) cilvēka ķermenī. Austrumu tautas dzīvības enerģijas plūsmu, kas plūst cilvēkā, ir iedalījušas 3 daļās:
1. Pirmā un galvenā plūsma ir centrālais kanāls, ko sauc par ŠUŠUMNU. Šī plūsma iet pa mugurkaulu un apvieno sevī Saules un Mēness enerģiju (citur literatūrā saukta arī par Gara un Dvēseles enerģiju). Mugurkaulā atrodas galvenie enerģiju centri, kur katrs ir saistīts ar noteiktu orgānu un ķermeņa sistēmas grupu cilvēku ķermenī. Par to raksta un māca Austrumu medicīna.
2. Galvas smadzeņu labā puslode uztver Saules enerģiju un darbina ķermeņa kreiso pusi. Saules enerģijas plūsmu austrumu medicīnā sauc par PINGALU (tā ir saistīta ar Garu), vai kā mēs to saucam - JAN enerģija. Šī ir Izelpa, un saistīta ar cilvēka psihi. Aktīvāk izpaužas vīriešiem.
3. Galvas smadzeņu kreisā puslode uztver Mēness enerģiju un darbina ķermeņa labo pusi. Mēness enerģijas plūsmu austrumu medicīnā sauc par IDU (tā ir saistīta ar Dvēseli), vai kā mēs to saucam - IŅ enerģija. Šī ir Ieelpa, un saistīta ar emocijām. Aktīvāk izpaužas sievietēm.
Augšējais enerģijas centrs (saukts par 7. čakru vai saulīti), atrodas cilvēka aurā virs galvas, vietā, ko mēs saucam par „avotiņu”. Svētbildēs to zīmē kā nimbu virs svēto un eņģeļu galvām. Tādējādi parādot, ka šis centrs saņem tīro vienoto kosmisko Ci (Ki, Prāna) enerģiju. Viss, kas saistīts ar dzīvi uz Zemes, sākas ar Saules un Mēness enerģijas apvienošanos 6. enerģijas centrā sauktā arī par „trešo aci”. Saule kustina uguns un gaisa spēka enerģiju un plūst no augšas uz leju. Mēness kustina ūdens un zemes spēka enerģiju un plūst no apakšas uz augšu.
Katram cilvēkam, neatkarīgi no dzimuma, ir visi enerģētiskie centri. Tā dabā ir iekārtots, ka vīriešiem aktīvākas un pašsaprotamākas ir tās dzīves sfēras, kuras darbina Jan jeb Saules enerģija, bet sievietēm - Iņ jeb Mēness enerģija. Līdz ar to, lai iegūtu līdzsvaru sevī un savā dzīvē, katrs mēs meklējam sev to otro pusīti, kura spēj aktivizēt mūsos to enerģiju (rakstura īpašības), kas mūsos ir pasīvā (neizpaustā) veidā. Tabulā tās ir atzīmētas ar vārdu – JĀMĀCĀS.
Tāpat kā Saules mijiedarbība ar Mēnesi rada un veido visu dzīvo uz mūsu planētas (Makro), tā arī vīrietis kopā ar sievieti veido cilvēku dzīves kvalitāti.
Sievietes dabā ir gribēt, vīrieša – varēt. Katrai sievietei ir savs vēlmju saraksts, ko viņa grib realizēt savā dzīvē, un attiecīgi savam vēlmju sarakstam viņa meklē vīrieti, kas spēs realizēt pēc iespējas vairāk no šīm vēlmēm.
Katrs vīrietis sievietē meklē kaut ko mazliet no savas mammas un mūzas (iedvesmotājas) apvienojuma. Arī vīriešiem ir savs vēlmju saraksts, tikai viņi atšķirībā no sievietes, meklē to, kurai būs pēc iespējas līdzīgāks vēlmju saraksts.
Līdz ar to varam secināt, ja vīrietim ar sievieti ir līdzīgi vēlmju saraksti, viņu attiecībām ir iespēja būt ilgstošām, laimīgām un noturīgām. Jo mazāk sakrīt „ieraksti” vēlmju sarakstā, jo lielākiem pārbaudījumiem pakļautas attiecības. Šādās attiecībās katrs centīsies panākt, lai otrs piekāpjas, vai sāksies otra “pāraudzināšana”, kas nāk komplektā ar pārmetumiem, kritiku, apvainošanos un citām negatīvām lietām. Negatīvas emocijas, rīcība un attieksme vienam pret otru nekad nav radījušas ne saticību, ne mīlestību, ne atbalstu un drošības sajūtu.
Gribas ticēt, ka nedaudz citādāks skats uz varbūt jau zināmām lietām ļaus mirkli apstāties un godīgi attiecībā pašiem uz sevi palūkoties „no malas” uz savu dzīvi un attiecībām ar apkārtējiem. Kā tad mums ir ar tiem vēlmju sarakstiem? Sakrīt vai nesakrīt?