Būt Veiksminiekam vai Neveiksminiekam - tāds ir jautājums!
Visi procesi dabā ir pakļauti noteiktām likumsakarībām, kas, savukārt, noved pie konkrēta iznākuma. Arī veiksme un neveiksme pakļaujas zināmām likumsakarībām. Atšķirība ir tikai tā, ka veiksmes nodrošināšanai nepieciešams konkrēts mērķis, gribasspēks un ticība, ka ar pacietību var visu sasniegt. Toties neveiksme pie tevis atnāk neplānojot.
Pētot veiksmīgu cilvēku dzīves un darba pieredzes, ir iegūtas atziņas, ka veiksmes piesaistīšanai darbojas konkrēti likumi zināmā secībā. Šo likumu principus var apgūt ikviens cilvēks, ja vien viņam ir šāda vēlēšanās.
Dažkārt cilvēks sava slinkuma un mērķa trūkuma dēļ, nemaz pats sev nezinot, nonāk neveiksminieku kandidātu sarakstā. Tāpēc piedāvāju nelielu testu, lai varētu pārbaudīt - vai tu jau neesi iekļuvis neveiksminieku vai to kandidātu sarakstā.
Ja par katru cenu gribi būt neveiksminieks, tad:
Centies vienmēr pārmest tiem cilvēkiem, ar kuriem kopā dzīvo un strādā.
Nekad nepieņem citu cilvēku padomus; pat tad ne, ja, objektīvi ņemot, tas ir tavās interesēs.
Vienmēr skaties atpakaļ pagātnē, lai neatliktu laika nodarboties ar tagadnes jautājumu risināšanu. Idealizē pagātni kā zelta laikmetu, savukārt, pagātnes kļūdas uzskati par nelabojamām, jo viss par vēlu...
Vienmēr un visās situācijās sevi iztēlojies par upuri un radi citos cilvēkos vainas apziņu.
Nekad nemaini kādreiz iemācītās un apgūtās uzvedības un izturēšanās formas. Pat tad nē, ja situācija, apstākļi un viss pārējais ir mainījies, un šīs formas vairs neder.
Vienmēr paredzi visu sliktāko. Notikumu paredzēšana ved pie tā, ka tas, kas tiek paredzēts, tiešām notiek.
Domā par visām iespējamajām nelaimēm un problēmām, kuras tevi varētu piemeklēt. Neļauj sevi pārliecināt, ka nekas tāds nevar gadīties.
Piedāvā savam partnerim izvēlēties no divām lietām vienu. Kad viņš izvēlējies vienu, pārmet, ka nav izvēlējies otru.
Lūdz kādam tev kaut ko izpalīdzēt. Tiklīdz viņš piekrīt un ķeras to pildīt, lūdz momentā ko citu.
Turies pie puritāņu principa, ka drīkst darīt visu, kamēr tas tev nesagādā prieku, un ka tavs pienākums ir - negūt prieku.
Netici, ka otrs cilvēks tevi mīl. Neņem no dzīves to, ko tā caur tavu partneri tev piedāvā. Vienmēr meklē un domā par slēptām domām, kas viņam varētu būt.
Cilvēku, kuru vēlies par savu partneri, mēģini iekarot. Tiklīdz tev tas izdevies - pamet viņu, jo kārtīgs cilvēks nebūtu ļāvies sevi iekarot.
Vienmēr turies pie atziņas, ka normāla, pareiza, atbilstoša ir tava pasaule, uzskati, uzvedība. Melīgi, kļūdaini, nepareizi, dumji ir citi cilvēki, tautas, valstis.
Ja, pārlasot šos 13 punktus, esi atpazinis savu rīcību vismaz 5 punktos, tad minimālā programma ”Kā kļūt neveiksminiekam ” ir jau izpildīta.
Ja tomēr esi izlēmis būt veiksmīgs, tad jāapbruņojas ar pacietību un vēlmi nepārtrauktai sevis izglītošanai. Atturies no iepriekšminētajos punktos minētās uzvedības un paradumiem.
Rakstu sastādījusi: Inguna Balgalve
Izmantoti materiāli no: Paul Watzlawick “Anleitung zum Unglucklichsein”